2019. április 11-én négy termelő tizenöt bora versengett a Kecskemét Város Bora címért. A rendezvénynek a NAIK Szőlészeti és Borászati Kutatóintézet Kecskeméti Kutató Állomás konferenciaterme adott otthont. Borászati szakemberek, oktatók, a vendéglátás és a város képviselői választották ki csütörtökön, hogy melyik bor kapja a 2019. évi elismerést.

A Város Bora címért csak olyan borász nevezhetett aki Kecskeméten és környékén a Hegyközségnél bejegyzett termelőként dolgozik. További feltétele volt a nevezésnek, hogy a Kecskemét és kistérsége Városi Borversenyen jó vagy kiváló eredményt szerzett március végén. A versenyen a régióra jellemző fajták a kövidinka, az arany sárfehér, valamint a cserszegi fűszeres domináltak.
A csütörtöki bormustrát Kocsis Pál a Mathias János Borrend nagymestere e szavakkal nyitotta meg- „A városnak legyen értékes bora, erre igenis szükség van. Mert ha bárki bármikor betér ebbe a városba, tudja, hogy ennek a térségnek igenis finom borai vannak”.
Gaál József alpolgármester, a zsűri egyik alelnöke köszöntőjében elmondta, hogy napjainkban, amikor a mennyiségi bortermelés helyett a minőség kap egyre inkább nagy hangsúlyt, különösen nagy szerepe van a borászoknak, akik igyekeznek a régió borkultúráját újraéleszteni. A verseny végeredményeként „Kecskemét Város Bora” címet holtversenyben két bor is elnyerte. A győzteseket április 26-án mutatták be a Hírös Agórában.
Programajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
A 2020. február 25-én megtartott rendezvény témái a szőlő-bor ágazat aktuális kérdéseivel foglalkoztak. A témák a klímaváltozás, a szőlőtermesztés, a szőlő növényvédelme, a szőlészetben alkalmazott digitalizáció, a szőlő kondíciója, az évjárat borászati tapasztalatai, a hegyközségi rendszer működése, a támogatások kérdéseit ölelték fel. A rendezvényen 5 előadás hangzott el.