
MEGHÍVÓ
Szőlészeti és borászati technológiai nap
Kecskemét, 2018. február 27.
A Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ
Szőlészeti és Borászati Kutatóintézet
Kecskeméti Kutató Állomás
a Kunsági Borvidék Hegyközségi Tanácsa
a Kwizda Agro Hungary Kft.
a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Bács-Kiskun Megyei Szervezete
a Politool Kft.
meghívja Önt és munkatársait
2018.február 27-én 9.30 órakor kezdődő
SZŐLÉSZETI és BORÁSZATI
TECHNOLÓGIAI NAPRA
A rendezvény helyszíne
NAIK SzBKI Kecskeméti Kutató Állomás
6000 Kecskemét (Katonatelep), Katona Zsigmond u. 5.
Regisztárció 9.00 órától
Program
A vendégek köszöntése A 2017. évi időjárás értékelése és hatása a szőlőre A szőlő előző évi egészségügyi állapotának alakulása és növényvédelmi ajánlata 2018. évre Országos jégkármérséklő-rendszer (JÉGER) bemutatása Ágazati és borvidéki aktualitások A szárazgőzös hordó- és tartálytisztítási eljárás újdonságai Az évjárat borászati tapasztalatai |
Megközelíthetőség
Részvételi szándékát kérjük, jelezze
2018. február 23.-ig
az alábbi elérhetőségeinken
6000 Kecskemét (Katonatelep), Katona Zsigmond u. 5.
Telefon: +36 76 501-430
e-mail: nemeth.anett@szbki.naik.hu
Kapcsolódó dokumentumok:
Szőlészeti és borászati technológiai nap - KecskemétProgramajánló
Hírek
Tisztelt Látogatók!
A hazai agrár-felsőoktatás szükséges megújulásának mérföldköve az alapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) létrejötte, amely 2021. február 1-től 5 campuson, több mint 13 ezer hallgató számára fogja össze a dunántúli és közép-magyarországi élettudományi és kapcsolódó képzéseket. Az intézményhez csatlakozik a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ (NAIK) 11 kutatóintézete is, így az új intézmény nem csupán egy oktatási intézmény lesz, hanem az ágazat szellemi, szakpolitikai és innovációs központjává válik, amely nagyobb mozgásteret biztosít a képzések, a gazdálkodás és szervezet modernizálásához, fejlesztéséhez. Az összeolvadással magasabb fokozatra kapcsolunk, a kutatói és egyetemi szféra szorosabban fonódik majd össze, aminek következtében még több érdekes, izgalmas kutatás-fejlesztés születhet majd az agrárium területén.
Kérjük, kövesse tevékenységünket a jövőben is a www.uni-mate.hu honlapon!
A 2020. február 25-én megtartott rendezvény témái a szőlő-bor ágazat aktuális kérdéseivel foglalkoztak. A témák a klímaváltozás, a szőlőtermesztés, a szőlő növényvédelme, a szőlészetben alkalmazott digitalizáció, a szőlő kondíciója, az évjárat borászati tapasztalatai, a hegyközségi rendszer működése, a támogatások kérdéseit ölelték fel. A rendezvényen 5 előadás hangzott el.